Czy warto zapisać dziecko na angielski od 2 semestru? Jak najbardziej! Jest to świetne rozwiązanie szczególnie w przypadku pierwszoklasistów – po pierwszym semestrze dziecko zaaklimatyzowało się w szkole, a Ty masz większą pewność, że odnajdzie się na dodatkowych zajęciach. Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj dalej!
Najnowsze wpisy
Dorośli nie do końca zdają sobie sprawę z tego, że dzieci rodzą się z umiejętnością bycia tu i teraz. Kiedy maluchy coś robią, to są właśnie zanurzone w tej chwili, nie wspominają przykrych momentów, nie martwią się przyszłością. Mindfulness w domu z dzieckiem pozwala zachować i ćwiczyć tę umiejętność, która wydaje się zanikać z wiekiem… Jakie jeszcze zalety ma wspólny trening uważności z dzieckiem? O tym i o najciekawszych sposobach na ćwiczenie mindfulness z dziećmi pisze metodyczka główna Eary Stage Beata Wysocka, trenerka mindfulness dla dzieci, umiejętności poznawczych i jogi, psycholożka.
Ferie zimowe mogą być dla Twojej rodziny czasem fantastycznej zabawy, nawet jeśli planujesz pracować. Półkolonie zimowe, zimowiska, a także wspólne wyjazdy na weekend — sposobów na zorganizowanie dziecku ferii zimowych w 2025 roku jest mnóstwo! Każda z nich ma swoje wady i zalety, a wybór zależy od potrzeb Twoich i dziecka. Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj dalej!
Ferie zimowe to aż dwa tygodnie laby! Warto dobrze i z wyprzedzeniem zaplanować ten czas, nie tylko dla dzieci, ale i dla całej rodziny (nawet jeśli nie masz aż dwóch tygodniu urlopu do wykorzystania, to ferie mogą być fajnym momentem np. na wspólny wyjazd na weekend). Poznaj nasze pomysły na zimowe aktywności z dziećmi i zaplanuj atrakcje oraz ciekawy wypoczynek dla całej rodziny.
Grudniowe wieczory są długie i chłodne – wprost idealne do tego, by wypełnić je przyjemną lekturą i ciepłą herbatą. W dzisiejszym wpisie znajdziesz wartościowe książki dla dzieci, które świetnie będą się nadawały do czytania w zimowe popołudnia i wieczory. A jeśli Twoje dziecko lubi czytać książki i myślisz o tym, żeby sprawić mu właśnie taki prezent pod choinkę, ta lista będzie dla Ciebie inspiracją. Książki poleca psycholożka dziecięca, Justyna Kobyra.
Nowy Rok, nowa ja! To hasło bardzo często towarzyszy dorosłym wraz z nadejściem 1 stycznia. Planujemy, co zamierzamy zrobić w ciągu nadchodzących 12 miesięcy, wyznaczamy mnóstwo celów do realizacji. Coraz częściej również dzieci podchodzą zadaniowo do nadchodzącego roku. Czy jednak noworoczne postanowienia mają sens? Jak się za nie wspólnie zabrać, aby nie porzucić ich już w lutym?
„Jak motywować dziecko do nauki?” – takie pytanie często pada z ust rodziców i nauczycieli dzieci w wieku szkolnym. Po wpisaniu go do popularnej wyszukiwarki internetowej wyświetla się ponad 100 tysięcy wyników. Pod tym pytaniem często ukrywa się obawa o to, że jeśli dorosły CZEGOŚ nie zrobi, to dziecko NIC nie będzie robiło (w sensie: nic pożytecznego) – nie będzie chciało nauczyć się niczego nowego, zdobyć umiejętności czy doskonalić się w jakimś obszarze. Tak jakby dzieci z natury były leniwe i jedynie czekały na zachęty ze strony dorosłego, a w przeciwnym razie nie były zdolne do żadnego wysiłku… Z mitami dotyczącymi motywacji dzieci rozprawia się psycholożka Justyna Kobyra.
Postanowienia noworoczne dla dzieci – czy warto je tak właściwie ustalać? Zasadniczo tak, ale trzeba tu zachować umiar. Postanowienia noworoczne pomagają dzieciom nauczyć się dążyć do celu, jednak nie mogę być one zbyt restrykcyjne, w końcu wciąż mówimy o dzieciach. Chcesz dowiedzieć się więcej? W takim razie zapraszamy do lektury naszego artykułu!