JA w Internecie - cykl dla nastolatków!

Seria podcastów i webinarów przeznaczona dla nastolatków (oraz ich rodziców :), pomagająca w lepszym zrozumieniu Internetu. Będziemy mówić o hejcie, danych i... sukcesie w Internecie!

Podcast: "Jak odnieść sukces w Internecie? - rozmowa z Olą Bovską"

Rozmowa Macieja Sopyło z Aleksandrą Jakubowską - Youtuberką, znaną na Youtubie jako Ola Bovska.

Rozmawiamy o tym:
- jak odnieść sukces w Internecie,
- ominąć pułapki, które oddalają od sukcesu,
- jak być sobą w Internecie,
- jak z konsumenta treści, stać się TWÓRCĄ!

Zapraszamy!

Posłuchaj podcastu

  • Podcast jest skierowany do nastolatków.
  • Znajdź Olę na Youtube, Instagramie i Tik Toku!

Webinarium "Twoje dane to waluta. Jak nie przepłacać i chronić swoje dane i wizerunek w sieci?"

Wiele w sieci jest za darmo, ale to pozory - wszyscy płacimy swoimi danymi.

Podczas webinarium pokażemy:
- ile znaczy ta waluta dla tych, którzy Was o nią proszą,
- jak sprawdzić, ile sieć już o Was wie,
- co to ma wspólnego z Waszym wizerunkiem.

Abyście byli rozgrywającymi a nie rozgrywanymi. Odpowiemy również na pojawiające się pytania!

DATA: 22 marca (poniedziałek)

Obejrzyj powtórkę webinarium: Twoje dane to waluta!

  • Webinarium jest skierowane do nastolatków, rodziców i nauczycieli.
  • Obejrzenie powtórki jest bezpłatne.

Webinarium "Hejt nasz codzienny. Jak radzić sobie z niechcianymi opiniami w sieci? "

Z hejtem spotkali się kiedyś w sieci niemal wszyscy. Ci, którzy dzielą się w niej swoją twórczością spotykają się z nim często. Wielu zrezygnowało przez to z tej aktywności. A szkoda! Hejt nie powinien być górą!

Podczas webinarium zastanowimy się wraz z Wami, jak radzić sobie z hejtem i podzielimy się sprawdzonymi sposobami.

DATA: 25 marca (czwartek)

Obejrzyj powtórkę webinarium: Hejt nasz codzienny!

  • Webinarium jest skierowane do nastolatków, rodziców i nauczycieli.
  • Obejrzenie powtórki jest bezpłatne.

Podcast: "Higiena Cyfrowa"

Słowo "higiena" raczej nie kojarzy nam się od razu z czymś, co dotyczy przestrzeni cyfrowej.

Jednak wypracowanie zasad dbałości o siebie w kontakcie z Internetem, laptopem, smartfonem... jest niezwykle ważne! Konieczność skupienia się na tym aspekcie staje się szczególnie istotna dzisiaj - gdy zdalna praca i nauka są naszymi częstymi gośćmi.

Z podcastu dowiesz się:
- czym jest higiena cyfrowa,
- dlaczego warto o nią dbać,
- jak odnaleźć swój dobrostan cyfrowy.

Zapraszamy!

Posłuchaj podcastu

  • Podcast jest skierowany do nastolatków, rodziców i nauczycieli.
  • Wysłuchanie podcastu jest bezpłatne.
  • Podcasty Early Stage można znaleźć na Soundcloud oraz Spotify.

Prowadzący

Maciej Sopyło

Trener praw człowieka, komunikacji i umiejętności miękkich.

Prowadzi szkolenia, webinaria i podcasty w tematyce sieci i nowych technologii. Wspiera nauczycieli w rozmowach o sieci z uczniami oraz podpowiada, jak sprawić, aby zajęcia online były ciekawe dla najmłodszych. Prowadzi warsztaty z kształtowania umiejętności dziennikarskich.

Kim jesteśmy? O Early Stage!

Na co dzień prowadzimy szkołę angielskiego dla dzieci i młodzieży Early Stage, a w czwartkowe wieczory transmitujemy webinaria skierowane do każdego rodzica. Spotkać można u nas tematy psychologiczne oraz pomysły na połączenie zabawy z nauką angielskiego. Przedstawiamy naszą wizję szczęśliwego rodzicielstwa. Pokażemy Ci metody na to, jak wykorzystywać naturalną kreatywność Twojego dziecka, do tego żeby uczyło się efektywnie i z radością. Zapraszamy – korzystaj z tych materiałów, a jeśli Ci się spodoba lub przyda – poleć nas swoim znajomym!

W Early Stage wierzymy, że nauka języka obcego to ciekawa podróż, która otwiera dzieci na świat. Zaczyna się od jednego słowa, a kończy na długich opowieściach. Nasze kursy przeznaczone są dla dzieci w wieku od 3 do 19 lat. Składają się z fascynujących lekcji języka angielskiego, prowadzonych przez utalentowanych lektorów. Realizują autorski program, dostosowany do poziomu i możliwości dzieci, gwarantujący efektywną naukę języka angielskiego.

Jeśli chcesz poznać nasz kolorowy świat, zapraszamy Cię za kulisy Early Stage – na naszą stronę internetową earlystage.pl!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co dzieje się w Early Stage - zapisz się do newslettera!

Administratorem danych osobowych jest ES EDUCATION Bochińska i Wspólnicy Spółka Komandytowa, wpisana do rejestru  przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta st. Warszawy w Warszawie XIV Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000883647, ul. Pl. Wilsona 4/15, 01-626 Warszawa, NIP: 5252852107, REGON: 388226255 adres e-mail: d.osobowe@earlystage.pl („ES EDUCATION”).

Adres e-mail będzie przetwarzany jako dana osobowa, na podstawie udzielonej zgody (art. 6 ust. 1 lit. a) rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE – „RODO”). Dane osobowe będą też przetwarzane, bo jest to niezbędne dla wypełnienia prawnie usprawiedliwionych celów realizowanych przez ES EDUCATION Bochińska i Wspólnicy Spółka Komandytowa w związku z ustaleniem, dochodzeniem lub obroną ewentualnych roszczeń (na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) RODO).

Dane osobowe przechowywane są do czasu odwołania zgody bądź też do zakończenia przesyłania przez ES EDUCATION informacji marketingowych. Zgoda na ich przetwarzanie może zostać wycofana w każdym momencie poprzez zaznaczenie rezygnacji w otrzymanej wiadomości e-mail z informacją marketingową przy czym nie wpłynie to na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano przed wycofaniem zgody (z uwzględnieniem okresów przedawnienia).

Ma Pani/Pan prawo do dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia („prawo do bycia zapomnianym”) lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych do innego administratora oraz wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Ma Pan/Pani również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania (gdy przetwarzanie oparte jest na art. 6 ust. 1 lit. f) RODO). Realizacja tych praw, poza wniesieniem skargi do organu nadzorczego, może odbywać się poprzez wskazanie swoich żądań i przesłanie ich na adres e-mail: d.osobowe@earlystage.pl lub w inny wybrany przez Panią/Pana sposób.

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, nie wynika z przepisów, ale ich niepodanie będzie skutkowało brakiem możliwości otrzymania informacji marketingowych od ES EDUCATION. Na podstawie danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje, w tym nie stosuje się profilowania.

ES EDUCATION. informuje również, że dane osobowe przetwarzane są przy pomocy usług Facebook Inc. z siedzibą w Stanach Zjednoczonych i Facebook Limited z siedzibą w Irlandii, jako procesora, a tym samym dochodzi do przekazywania tych danych do państwa spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego tj. do Stanów Zjednoczonych Ameryki. Przekazanie takie jest możliwe, gdyż w/w odbiorcy danych powołują się w swoich politykach prywatności lub innych zasadach dotyczących ochrony danych osobowych na standardowe klauzule ochrony danych przyjęte przez Komisję Europejską. Informacje o zasadach dotyczących przetwarzania danych osobowych na w/w portalach znajdują się w dostępnych na ich stronach www dokumentach związanych z ochroną danych osobowych.

ES EDUCATION informuje również, że dane osobowe przetwarzane są przy pomocy usług Google LLC, jako procesora, a tym samym dochodzi do przekazywania tych danych do państwa spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego tj. do Stanów Zjednoczonych Ameryki. Przekazanie takie jest możliwe, gdyż podmiot Google LLC powołuje się w swoich politykach prywatności lub innych zasadach dotyczących ochrony danych osobowych na standardowe klauzule ochrony danych przyjęte przez Komisję Europejską. Informacje o zasadach dotyczących przetwarzania danych osobowych przez Google LLC znajdują się w dostępnych na jego stronach www dokumentach związanych z ochroną danych osobowych: https://policies.google.com/privacy?hl=pl-PL.