Zapisz

Angielski dla dzieci i młodzieży - najczęstsze pytania i odpowiedzi

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęstsze pytania.

KURS

Jaki jest adres szkoły?

Early Stage nie ma jednego adresu - uczymy w ponad 800 lokalizacjach na terenie całej Polski!

Aby sprawdzić, gdzie znajduje się najbliższa szkoła, odwiedź tę stronę: https://earlystage.pl/pl/nasze-szkoly

Ile spotkań obejmuje kurs?

Kurs obejmuje 68 spotkań w roku szkolnym. Niektóre placówki oferują również kurs dla przedszkolaków - 34 spotkania plus materiały video.

Ile razy w tygodniu odbywają się zajęcia?

Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu. Wyjątkiem są grupy przedszkolaków, w których w niektórych placówkach można wybrać wariant zajęć dwa razy w tygodniu lub raz w tygodniu i materiały wideo.

Jak długo trwają zajęcia?

Czas trwania zajęć zależy od grupy wiekowej dziecka. Lekcje w grupach, złożonych z uczniów w wieku 3-5 lat trwają 50 minut. 6-latki uczęszczają na zajęcia, trwające 60 minut, natomiast 7-latki (klasa 1) - na zajęcia 70-minutowe. Pozostałe grupy, od 8 lat wzwyż, biorą udział w lekcjach 90-minutowych.

W jakich dniach i godzinach odbywają się zajęcia?

Grafik naszych zajęć udostępniany jest mailowo rodzicom zapisanych uczniów. Taka informacja zazwyczaj pojawia się w okolicach połowy września. Każda nasza szkoła układa swój własny grafik, dlatego informacji o harmonogramie lekcji udzielić może sekretariat wybranej filii. Kontakt znajdziesz TUTAJ.

Jak liczne są grupy?

W grupach 3- 5 latków - nie mniej niż 6 i nie więcej niż 10 dzieci.
W grupach od 0 wzwyż - nie mniej niż 8 i nie więcej niż 12 dzieci.

Dlaczego grupy są tak liczne?

Większa liczba dzieci rozpoczynających kurs na danym poziomie zapewnia kontynuację nauki w tym samym składzie przez następne lata. Jeśli zdarzy się, że z grupy ktoś odejdzie, nie jesteśmy zmuszeni do jej zamknięcia.

Dzieci, które kontynuują intensywną naukę z Early Stage przez kilka lat, są zazwyczaj na wyższym poziomie językowym niż ich rówieśnicy, dlatego też dopisanie ucznia z zewnątrz jest praktycznie niemożliwe.

Metoda pracy grupowej sprawdza się w naszej szkole od wielu lat. Pozwala ona na szereg aktywności, które w takich warunkach są najefektywniejsze - konwersacje, grupowe projekty, debaty.

W jakim języku prowadzone są zajęcia?

Nasze zajęcia prowadzimy w języku angielskim od wejścia do sali, do pożegnania, nawet w najmłodszych grupach. Nauczyciele używają gestykulacji i mimiki, aby uczniowie dobrze zrozumieli polecenie czy zasady zabawy.

Język polski również się u nas pojawia, ale używamy go w wyjątkowych sytuacjach - jesteśmy świadomi tego, że uczymy dzieci, więc ich poczucie bezpieczeństwa stawiamy na pierwszym miejscu.

OPŁATY

Jaki jest koszt zajęć?

Z cennikiem naszych zajęć możesz zapoznać się na stronie https://earlystage.pl/pl/cena.

Opłaty za kurs możesz dokonać w wariancie semestralnym lub miesięcznym. W obydwu tych przypadkach są to równe kwoty: dwie lub dziesięć.

Opłaty są TAKIE SAME w każdym miesiącu niezależnie od przypadającej na dany miesiąc liczby zajęć. Dotyczy to również miesięcy, w których są ferie świąteczne i zimowe.

Czy w cenę kursu wliczone są podręczniki?

Nie, podręczniki są dodatkowo płatne. Cennik opłat za materiały edukacyjne wysyła mailowo szkoła.

Co się dzieje z płatnościami, jeśli dziecka nie ma na zajęciach?

Kwestie płatności w przypadku nieobecności dziecka rozwiązuje filia. Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu.

ZAPISY

Jak mogę zapisać dziecko?

Dziecko można zapisać na zajęcia przez formularz internetowy dostępny na stronie https://earlystage.pl/pl/zapisy. Zgłoszenie trafia do wybranej szkoły, która skontaktuje się z dalszymi szczegółami.

Jak mogę sprawdzić, czy zapis na pewno wpłynął do szkoły?

Potwierdzeniem wpłynięcia zapisu jest informacja wyświetlająca się na stronie po wysłaniu formularza oraz email wysyłany z naszego systemu na adres mailowy podany przy składaniu zapisu.

Czy w tym roku utworzy się grupa w danym wieku/w danej klasie?

Informacji o tym, czy w danym roku utworzy się grupa na danym poziomie, może udzielić bezpośrednio sekretariat wybranej filii. Kontakt do naszych szkół znajdziesz TUTAJ.

Czy można zapisać dziecko w środku roku szkolnego?

Tak, jeśli dziecko przejdzie pomyślnie nasz test poziomujący i spełnia warunki wiekowe, może zostać dopisany do funkcjonującej już grupy.

W sytuacji, gdy mamy dużo zgłoszeń kandydatów, możemy otworzyć nową grupę od 2 semestru na poziomach - 0.0, 1.1, 2.1, 3.1. i 4.1.

Czy można wypisać dziecko w środku roku szkolnego?

Tak, jest to możliwe, natomiast kwestie formalne związane z wypisaniem dziecka z kursu reguluje umowa podpisana z daną filią Early Stage. Więcej informacji na jej temat może udzielić sekretariat wybranej szkoły. Kontakt do naszych szkół znajdziesz TUTAJ.

Zapisałam/Zapisałem dziecko, ale nikt się ze mną nie skontaktował - co mogę zrobić w tej sytuacji?

W sezonie czerwiec-sierpień czas oczekiwania na odpowiedź może ulec wydłużeniu - otrzymujemy wtedy więcej pytań oraz jesteśmy na urlopach.

Sukcesywnie odpowiadamy na zgłoszenia i kontaktujemy się z zapisanymi rodzicami. Kontakt na pewno wystąpi z naszej strony. Jeśli jednak potrzebujesz znać odpowiedzi na swoje pytania wcześniej, nasze szkoły chętnie porozmawiają! Kontakt do nich znajdziesz TUTAJ.

Nie mogę dodzwonić się do filii - co mogę zrobić?

Ze wszystkimi naszymi szkołami można skontaktować się również mailowo - adres email podany jest na stronie danej filii. Odpowiedź nie powinna zająć nam dłużej niż 48 godzin w tygodniu roboczym. W sezonie czerwiec-sierpień czas oczekiwania na odpowiedź może ulec wydłużeniu - otrzymujemy wtedy więcej pytań oraz jesteśmy na urlopach.

METODA

Jak uczymy w Early Stage?

W Early Stage uczymy za pomocą 10. supermocy. To nasze skuteczne metody na naukę angielskiego dla dzieci. Podczas zajęć angażujemy dziecięcą wyobraźnię i zmysły, dzięki czemu nauka przebiega w naturalnym rytmie rozwoju każdego dziecka. Naszym nastoletnim uczniom proponujemy zajęcia oparte o komunikację oraz współpracę, wykorzystujące ich kreatywność i wspierające motywację wewnętrzną.

Jak monitorujemy postępy uczniów?

W naszej szkole uczniowie odrabiają prace domowe ściśle związane z tematem lekcji oraz, zależnie od grupy wiekowej, podchodzą do testów sprawdzających zdobytą wiedzę w ciągu roku szkolnego.

Te formy monitorowania postępów uczniów pozwalają nam również na reagowanie w razie ewentualnych trudności w opanowaniu materiału.

Rodzic jest informowany o postępach dziecka poprzez bieżący kontakt z nauczycielem, stały dostęp do dziennika elektronicznego oraz podsumowania semestralne i roczne.

Jak dbamy o jakość zajęć?

W Early Stage stawiamy na ciągły rozwój naszych nauczycieli. Każdy nowy lektor bierze udział w intensywnym szkoleniu z naszej metody, a w trakcie roku szkolnego nasza kadra może doskonalić swoje umiejętności dzięki licznym szkoleniom, webinariom i superwizjom

W każdej szkole pracuje również metodyk, który dba o odpowiedni poziom nauczania, czuwa nad realizacją materiału oraz wspiera nauczycieli w rozwoju.

Czy mogę zobaczyć, jak wyglądają zajęcia?

Oczywiście! Na stronie: https://earlystage.pl/pl/kursy znajdują się nagrania z rzeczywistych lekcji w poszczególnych grupach wiekowych. Wiele z naszych szkół organizuje również lekcje pokazowe, podczas których można w praktyce zobaczyć, na czym polega nasza metoda. W tym celu warto sprawdzać nasze wydarzenia na Facebooku oraz śledzić aktualności na podstronie wybranej szkoły.

Czy mogę wejść z dzieckiem na zajęcia?

Nie. Nie praktykujemy takiego rozwiązania nawet w najmłodszych grupach. Obecność rodzica sprawia, że dziecko zachowuje się inaczej, a ponadto obcy dorosły na zajęciach może krępować pozostałe dzieci.

Każdego rodzica mającego wątpliwości, zachęcamy do rozmowy z dyrektorem lub metodykiem filii. Chętnie porozmawiamy na temat zajęć (jak będą wyglądać, w jakim języku będziemy się komunikować),a także poznamy bliżej naszego ucznia. Kontakt znajdziesz TUTAJ.

EGZAMINY

Czy uczniowie w Early Stage zdają egzaminy?

Tak – od poziomu 1 (1 klasa szkoły podstawowej). Pod koniec semestru i roku szkolnego uczniowie zdają nasze egzaminy wewnętrzne. Uczniowie na poziomie 1 zdają tylko egzaminy pisemne, natomiast starsi podchodzą do egzaminu ustnego i pisemnego. Wynik kwalifikuje na kolejny poziom nauki i jest podstawą do wystawienia świadectwa o ukończeniu kursu.

Uczniowie w grupach przedszkolnych i zerówkowych nie zdają egzaminów. Przez 2 lekcje powtarzają wspólnie materiał. W trakcie tej powtórki lektor ocenia postępy uczniów.

Czy przygotowujemy do egzaminu ósmoklasisty?

Poziom naszych uczniów w klasie 8 jest już bardzo wysoki - zdecydowanie wyższy niż wymagany na egzaminie ósmoklasisty. Deklarowany poziom egzaminu ósmoklasisty to A2/A2 plus, natomiast uczniowie klas ósmych w Early Stage osiągają poziom B1/B1 plus. Podczas naszych zajęć dla ósmoklasistów wprowadzamy elementy przygotowujące do egzaminu i pozwalające oswoić z jego formą.

  • W ramach zajęć – dla wszystkich
    Uczniowie piszą i dokładnie omawiają 1 test próbny a także wykonują dodatkowe ćwiczenia o formacie charakterystycznym dla egzaminu - 10 sekcji realizowanych od października do marca.
  • Poza zajęciami – dla chętnych
    Niektóre filie Early Stage zapraszają uczniów na dodatkowe warsztaty, podczas których uczniowie rozwiązują i omawiają przykładowe arkusze egzaminacyjne.

Czy są prowadzone kursy przygotowujące do egzaminów Cambridge?

Tak, prowadzimy zajęcia przygotowujące do egzaminów Cambridge. Cykl przygotowawczy wpleciony jest w roczną realizację materiału grupy na danym poziomie. Przygotowujemy do egzaminów już od najmłodszych lat, zaczynając od poziomu Starters, na CAE kończąc.

INNE

Czy prowadzone są kursy dla dorosłych?

Nie posiadamy w ofercie zajęć dla osób dorosłych. Specjalizujemy się w uczeniu dzieci i młodzieży w wieku 3-19 lat.

Czy prowadzone są kursy indywidualne?

Nie, nie prowadzimy zajęć indywidualnych.

Czy można kupić podręczniki Early Stage?

Podręczniki, których używamy podczas kursu są przeznaczone jedynie do wewnętrznego użytku Early Stage - dla naszych uczniów i nauczycieli. Jedyną książką na rynku zewnętrznym jest Grammar Rhymes - podręcznik do nauki angielskiej gramatyki.

Jak zgłosić chęć otworzenia Early Stage w nowej lokalizacji?

Jeśli chcesz, aby w szkole, w której uczy się Twoje dziecko, zaczęła działać filia Early Stage - napisz do nas na adres biuro@earlystage.pl! Przekażemy Twoją prośbę do działu franczyzy.